Drużynowe Mistrzostwa Okręgu – Niwka 2017

W dniach 15-16 lipca 2017 r. odbyły się spinningowe Mistrzostwa Okręgu PZW Tarnów drużyn dwuosobowych rozgrywanych z łodzi organizowane przez Okręgowy Kapitanat Sportowy. Zawody miały charakter dwuturowy. Łowiliśmy na zbiorniku pożwirowym Niwka. W zmaganiach udział wzięli zawodnicy z kilku klubów naszego okręgu.

W sobotę po zbiórce, która miała miejsce o 7 rano, napompowaniu pontonów, bądź przygotowaniu łodzi, zawodnicy wypłynęli na akwen w poszukiwaniu drapieżników. Pomimo tego, że nad nami pojawiły się deszczowe chmury, a z nieba spadły opady, zespoły walczyły dalej. Dosyć sporym utrapieniem okazały się moczarki, jednak dzięki swobodzie poruszania udało uratować się większość przynęt. Tego dnia górowały małe okonie w wymiarach poniżej 20 cm, choć trafiły się również niemiarowe szczupaki, a największą punktowaną rybą tej tury był 30-centymetrowy jaź. Po pierwszej części zawodów prowadzenie objęła ekipa z koła Stalprodukt Bochnia. Następnego dnia pełne nadziei załogi wróciły nad wodę. Tym razem łowione były zdecydowanie większe okonie. Po przerwie na posiłek o godz. 12 kontynuowaliśmy połowy. Nad wodą znów pojawiła się burza, lecz zawody udało się dokończyć w planowanym czasie. Komisja sędziowska z sędzią klasy krajowej Andrzejem Ciastoniem na czele podliczyła punkty. Ostatecznie mistrzostwa wygrała drużyna, w której znajdował się kol. Grzegorz Talaga (Zębaty Bochnia) i kol. Stanisław Żwirecki (Rapa Bolesław). O ich zwycięstwie zadecydował szczupak złapany w ostatnich minutach łowienia. Drugie miejsce zajęli koledzy ze Stalproduktu, a na trzecim miejscu uplasował się zespół Zębatych w składzie: Marcin i Kacper Głód. Czwarci byli kol. Mateusz Kanownik i kol. Paweł Paruch (również Zębaci). Ekipy z trzech pierwszych miejsc otrzymały puchar, medale oraz pamiątkowe dyplomy.

PS. Specjalne podziękowania dla kol. Grzegorza, który dzięki swoim zdolnościom nawigacyjnym odnalazł i „wyłowił” zatopiony sprzęt jednego z zawodników! Nagroda „Fair play” przyznana! 😉

Gratulujemy wszystkim uczestnikom zawodów!

Kacper

 

Dodaj do zakładek permalink.

2 odpowiedzi na „Drużynowe Mistrzostwa Okręgu – Niwka 2017

  1. Ładowanie strony trwa bardzo długo…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *