Pstrąg Doliny Raby – relacja z zawodów

62 zawodników – tylu wędkarzy stawiło się na rozpoczęciu trzynastej edycji zawodów Pstrąg Doliny Raby. Stanowi to absolutny rekord frekwencji na zawodach Zębatego. Po krótkiej odprawie i wykonaniu wspólnej fotografii uczestników, w licznym gronie ruszyliśmy nad wodę. Łowiliśmy zarówno na tarnowskim jak i krakowskim odcinku Raby oraz na rzece Stradomka stanowiącej dopływ Raby.

Ryby tego dnia dopisały. Ostatecznie sklasyfikowanych zostało 21 zawodników w tym 16 pstrągów, przy czym warto dodać, że liczona była największa ryba, więc całościowo pstrągów było jeszcze więcej. Dwie pierwsze pozycje objęli Zębaci. Pierwsze miejsce zajął Marcin Klejdysz, łowiąc pstrąga o długości 56,9 cm. Drugi był Marcin Bajer z pstrągiem 47,6 cm. Trzecie miejsce zdobył Damian Batko z klubu HTS. Złowił on “potoczka” o długości 40,3 cm, a wszystkich pstrągów wyłowił tego dnia aż 9. Wśród innych gatunków łowionych przez spinningistów znalazły się także boleń oraz klenie.

Po zakończonych zawodach wędkarze mogli uraczyć się potrawami prosto z grilla. Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować wszystkim Zębatym za pomoc w organizacji zawodów, w tym koledze Łukaszowi za obsługę grilla. Dziękujemy też wszystkim sponsorom, którzy wsparli nasze zawody, gdyż w gronie nagród znalazło się między innymi wiele bonów do sklepu wędkarskiego Fishing Brothers, przynęty spinningowe od Murky Baits czy gadżety w postaci pendrivów od firmy Archi Projekt. Podziękowania również dla firmy Usługowej Grab za wsparcie wydarzenia. Przy okazji wręczenia nagród, przekazany został medal dla kolegi Marcina Głoda za II miejsce w rankingu zawodniczym Zębatego za rok 2023. Pamiątkowego woblera otrzymał również najmłodszy uczestnik zawodów i jedyny obecny junior – Leonard. Mamy nadzieję, że będziemy mogli wszyscy spotkać się w tak okazałej frekwencji już za miesiąc na Kleniowym Pucharze Raby.