Pstrąg Doliny Raby – relacja

W niedzielę 21. maja nad rzeką Rabą i Stradomką odbyły się VI Otwarte Zawody Wędkarskie „Pstrąg Doliny Raby”. Są one co roku organizowane przez Klub Spinningowy Zębaty Bochnia i na stałe wpisują się w kalendarz imprez sportowych w tym regionie. Z każdym rokiem cieszą się dużą popularnością wśród wędkarzy.

W zawodach wzięło udział 30 zawodników z Bochni, Gdowa, Proszowic, Tarnowa, Żabna, Czchowa a nawet odległego Jędrzejowa i Kazimierzy Wielkiej. O wysokości zajętego miejsca decydowała długość jednej najdłuższej ryby złowionej przez zawodnika, jednak w pierwszej kolejności do punktacji zaliczano pstrągi. Po sześciogodzinnej rywalizacji podsumowano wyniki. I. miejsce zajął Darek Chwajoł z koła PZW Raba Gdów łowiąc pstrąga potokowego długości 51 cm. II. miejsce zdobył Damian Piech z Klubu Zębaty Bochnia (pstrąg 41 cm), natomiast III. Wojciech Tylek również z „Zębatego” (pstrąg 39). Łącznie sklasyfikowano 14 zawodników. Wśród złowionych ryb zdecydowanie dominowały klenie. Zwycięzca otrzymał puchar. Zawodnikom za zajęte miejsca od 1 – 10 zostały wręczone atrakcyjne nagrody.

Zarząd Klubu Zębaty Bochnia dziękuje portalowi Wędkarstwo Kazimierza Wielka za objęcie imprezy patronatem medialnym. Dziękujemy również serdecznie sponsorom: firmie ARCHI PROJEKT, firmie Delikatesy DARMA oraz osobom prywatnym dzięki, którym zawody stają się bardziej atrakcyjne.

Dodaj do zakładek permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *